ERA-1ARB1620C
Panasonic
ERA-1ARB1620C
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy ERA-1ARB1620C with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. ERA-1ARB1620C
Manufacturer Panasonic
Description RES SMD 162 OHM 0.1% 1/20W 0201
(In US Dollars)
1 pcs10 pcs100 pcs
1000 pcs2500 pcs5000 pcs
Data sheet
Tolerance:±0.1%
Temperature Coefficient:±10ppm/°C
Supplier Device Package:0201
Size / Dimension:0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Series:ERA-1A
Resistance:162 Ohms
Power (Watts):0.05W, 1/20W