ERA-1AEB2210C
Panasonic
ERA-1AEB2210C
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy ERA-1AEB2210C with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. ERA-1AEB2210C
Manufacturer Panasonic
Description RES SMD 221 OHM 0.1% 1/20W 0201
Data sheet
Tolerance:±0.1%
Temperature Coefficient:±25ppm/°C
Supplier Device Package:0201
Size / Dimension:0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Series:ERA-1A
Resistance:221 Ohms
Power (Watts):0.05W, 1/20W
Packaging:Tape & Reel (TR)
Package / Case:0201 (0603 Metric)
Operating Temperature:-55°C ~ 155°C
Height - Seated (Max):0.010" (0.26mm)
Features:Automotive AEC-Q200
Failure Rate:-
Detailed Description:221 Ohms ±0.1% 0.05W, 1/20W Chip Resistor 0201 (0603 Metric) Automotive AEC-Q200 Thin Film