EPM9560ARI240-10
Intel / Altera
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy EPM9560ARI240-10 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy EPM9560ARI240-10 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | EPM9560ARI240-10 |
|---|---|
| Manufacturer | Intel / Altera |
| Description | CPLD MAX 9000 Family 12K Gates 560 Macro Cells 144.9MHz CMOS Technology 5V 240-Pin RQFP |
| Lead Free Status / RoHS Status | Contains lead / RoHS non-compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | Get a Quote | ||||
Specifications
Data sheet
| Voltage Supply - Internal: | 4.5 V ~ 5.5 V |
|---|---|
| Supplier Device Package: | 240-RQFP (32x32) |
| Series: | MAX® 9000A |
| Programmable Type: | In System Programmable |
| Packaging: | Tray |
| Package / Case: | 240-BFQFP Exposed Pad |
| Other Names: | 544-2365 |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 85°C (TA) |
| Number of Macrocells: | 560 |
| Number of Logic Elements/Blocks: | 35 |
| Number of I/O: | 191 |
| Number of Gates: | 12000 |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 3 (168 Hours) |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Contains lead / RoHS non-compliant |
| Delay Time tpd(1) Max: | 10.0ns |
| Base Part Number: | EPM9560 |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply EPM9560ARI240-10, use the request quote form to request EPM9560ARI240-10 pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number EPM9560ARI240-10.The price and lead time for EPM9560ARI240-10 depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# EPM9560ARI240-10.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation



