EPM7128AETC144-5
Intel / Altera
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy EPM7128AETC144-5 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy EPM7128AETC144-5 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | EPM7128AETC144-5 |
|---|---|
| Manufacturer | Intel / Altera |
| Description | CPLD MAX 7000A Family 2.5K Gates 128 Macro Cells 192.3MHz CMOS Technology 3.3V 144-Pin TQFP |
| Lead Free Status / RoHS Status | Contains lead / RoHS non-compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | 10 pcs | 100 pcs | 1000 pcs | 10000 pcs | |
|---|---|---|---|---|---|
| $82.756 | $74.70 | $67.376 | $65.912 | ||
Specifications
Data sheet
| Voltage Supply - Internal: | 3 V ~ 3.6 V |
|---|---|
| Supplier Device Package: | 144-TQFP (20x20) |
| Series: | MAX® 7000A |
| Programmable Type: | In System Programmable |
| Packaging: | Tray |
| Package / Case: | 144-LQFP |
| Other Names: | 544-2584 EPM7128AETC144-5-ND |
| Operating Temperature: | 0°C ~ 70°C (TA) |
| Number of Macrocells: | 128 |
| Number of Logic Elements/Blocks: | 8 |
| Number of I/O: | 100 |
| Number of Gates: | 2500 |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 3 (168 Hours) |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 11 Weeks |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Contains lead / RoHS non-compliant |
| Delay Time tpd(1) Max: | 5.0ns |
| Base Part Number: | EPM7128 |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply EPM7128AETC144-5, use the request quote form to request EPM7128AETC144-5 pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number EPM7128AETC144-5.The price and lead time for EPM7128AETC144-5 depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# EPM7128AETC144-5.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation

