EPM3064ATC44-4
Intel / Altera
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy EPM3064ATC44-4 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy EPM3064ATC44-4 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | EPM3064ATC44-4 |
|---|---|
| Manufacturer | Intel / Altera |
| Description | CPLD MAX 3000A Family 1.25K Gates 64 Macro Cells 222.2MHz CMOS Technology 3.3V 44-Pin TQFP |
| Lead Free Status / RoHS Status | Contains lead / RoHS non-compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | 10 pcs | 100 pcs | 1000 pcs | 10000 pcs | |
|---|---|---|---|---|---|
| $6.891 | $6.22 | $5.61 | $5.488 | ||
Specifications
Data sheet
| Voltage Supply - Internal: | 3 V ~ 3.6 V |
|---|---|
| Supplier Device Package: | 44-TQFP (10x10) |
| Series: | MAX® 3000A |
| Programmable Type: | In System Programmable |
| Packaging: | Tray |
| Package / Case: | 44-TQFP |
| Other Names: | 544-1160 EPM3064ATC444 |
| Operating Temperature: | 0°C ~ 70°C (TA) |
| Number of Macrocells: | 64 |
| Number of Logic Elements/Blocks: | 4 |
| Number of I/O: | 34 |
| Number of Gates: | 1250 |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 3 (168 Hours) |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Contains lead / RoHS non-compliant |
| Delay Time tpd(1) Max: | 4.5ns |
| Base Part Number: | EPM3064 |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply EPM3064ATC44-4, use the request quote form to request EPM3064ATC44-4 pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number EPM3064ATC44-4.The price and lead time for EPM3064ATC44-4 depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# EPM3064ATC44-4.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation


