EPF10K30RC208-3
Intel / Altera
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy EPF10K30RC208-3 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy EPF10K30RC208-3 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | EPF10K30RC208-3 |
|---|---|
| Manufacturer | Intel / Altera |
| Description | FPGA FLEX 10K Family 30K Gates 1728 Cells 125MHz 0.42um Technology 5V 208-Pin RQFP |
| Lead Free Status / RoHS Status | Contains lead / RoHS non-compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | 10 pcs | 100 pcs | 1000 pcs | 10000 pcs | |
|---|---|---|---|---|---|
| $217.792 | $196.591 | $177.317 | $173.462 | ||
Specifications
Data sheet
| Voltage - Supply: | 4.75 V ~ 5.25 V |
|---|---|
| Total RAM Bits: | 12288 |
| Supplier Device Package: | 208-RQFP (28x28) |
| Series: | FLEX-10K® |
| Package / Case: | 208-BFQFP Exposed Pad |
| Other Names: | 544-2227 EPF10K30RC2083 |
| Operating Temperature: | 0°C ~ 70°C (TA) |
| Number of Logic Elements/Cells: | 1728 |
| Number of LABs/CLBs: | 216 |
| Number of I/O: | 147 |
| Number of Gates: | 69000 |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 3 (168 Hours) |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Contains lead / RoHS non-compliant |
| Base Part Number: | EPF10K30 |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply EPF10K30RC208-3, use the request quote form to request EPF10K30RC208-3 pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number EPF10K30RC208-3.The price and lead time for EPF10K30RC208-3 depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# EPF10K30RC208-3.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation


