EPD95158A-US
Agastat Relays / TE Connectivity
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy EPD95158A-US with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy EPD95158A-US with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | EPD95158A-US |
|---|---|
| Manufacturer | Agastat Relays / TE Connectivity |
| Description | 44A CABLE MULTICORE |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | 5000 pcs | ||||
|---|---|---|---|---|---|
| $4.732 | |||||
Specifications
Data sheet
| Wire Gauge: | 22 AWG |
|---|---|
| Shield Type: | Braid |
| Shield Material: | - |
| Shield Coverage: | - |
| Series: | - |
| Other Names: | 229138-000 |
| Operating Temperature: | - |
| Number of Conductors: | 9 |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 16 Weeks |
| Length: | - |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Jacket Color: | Black |
| Jacket (Insulation) Thickness: | 0.0450" (1.143mm) |
| Jacket (Insulation) Material: | - |
| Jacket (Insulation) Diameter: | 0.320" (8.13mm) |
| Detailed Description: | 9 Conductor Multi-Conductor Cable Black 22 AWG Braid |
| Conductor Strand: | 19/34 |
| Conductor Material: | Copper, Tinned |
| Conductor Insulation: | Polyvinylidene Fluoride (PVDF) |
| Cable Type: | Multi-Conductor |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply EPD95158A-US, use the request quote form to request EPD95158A-US pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number EPD95158A-US.The price and lead time for EPD95158A-US depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# EPD95158A-US.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation



