EPC9036
EPC
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy EPC9036 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy EPC9036 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | EPC9036 |
|---|---|
| Manufacturer | EPC |
| Description | BOARD DEV FOR EPC2100 30V EGAN |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | 1 pcs | ||||
|---|---|---|---|---|---|
| $118.75 | |||||
Specifications
Data sheet
| Utilized IC / Part: | EPC2100 |
|---|---|
| Type: | Power Management |
| Supplied Contents: | Board(s) |
| Series: | eGaN® |
| Secondary Attributes: | GaNFET Driver Circuit Uses 7V ~ 12V |
| Primary Attributes: | 30V, 25A Max Output GaNFET Capability |
| Other Names: | 917-1062 |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 10 Weeks |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Function: | Half H-Bridge Driver (External FET) |
| Embedded: | No |
| Detailed Description: | EPC2100 Half H-Bridge Driver (External FET) Power Management Evaluation Board |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply EPC9036, use the request quote form to request EPC9036 pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number EPC9036.The price and lead time for EPC9036 depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# EPC9036.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation
