EPC16UC88N
Intel / Altera
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy EPC16UC88N with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy EPC16UC88N with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | EPC16UC88N |
|---|---|
| Manufacturer | Intel / Altera |
| Description | FPGA Configuration Memory IC Ser. Config Mem Flash 16Mb 33 MHz |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | 10 pcs | 100 pcs | 1000 pcs | 10000 pcs | |
|---|---|---|---|---|---|
| $442.555 | $399.475 | $360.31 | $352.478 | ||
Specifications
Data sheet
| Voltage - Supply: | 3 V ~ 3.6 V |
|---|---|
| Supplier Device Package: | 88-UBGA (11x8) |
| Series: | EPC |
| Programmable Type: | In System Programmable |
| Packaging: | Tray |
| Package / Case: | 88-LFBGA |
| Other Names: | 544-1374 EPC16UC88N-ND |
| Operating Temperature: | 0°C ~ 70°C |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 3 (168 Hours) |
| Memory Size: | 16Mb |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Base Part Number: | EPC16 |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply EPC16UC88N, use the request quote form to request EPC16UC88N pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number EPC16UC88N.The price and lead time for EPC16UC88N depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# EPC16UC88N.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation

