EPC1441PI8
Intel / Altera
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy EPC1441PI8 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy EPC1441PI8 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | EPC1441PI8 |
|---|---|
| Manufacturer | Intel / Altera |
| Description | IC CONFIG DEVICE 400KBIT 8DIP |
| Lead Free Status / RoHS Status | Contains lead / RoHS non-compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | 10 pcs | 100 pcs | 1000 pcs | 10000 pcs | |
|---|---|---|---|---|---|
| $35.958 | $32.457 | $29.275 | $28.639 | ||
Specifications
Data sheet
| Voltage - Supply: | 3 V ~ 3.6 V, 4.5 V ~ 5.5 V |
|---|---|
| Supplier Device Package: | 8-PDIP |
| Series: | EPC |
| Programmable Type: | OTP |
| Packaging: | Tube |
| Package / Case: | 8-DIP (0.300", 7.62mm) |
| Other Names: | 544-1225-5 |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 85°C |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Memory Size: | 440kb |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Contains lead / RoHS non-compliant |
| Base Part Number: | EPC1441 |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply EPC1441PI8, use the request quote form to request EPC1441PI8 pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number EPC1441PI8.The price and lead time for EPC1441PI8 depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# EPC1441PI8.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation

