EP3WS47RJ
AMP Connectors / TE Connectivity
EP3WS47RJ
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy EP3WS47RJ with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. EP3WS47RJ
Manufacturer AMP Connectors / TE Connectivity
Description RES 47 OHM 3W 5% AXIAL
(In US Dollars)
1 pcs10 pcs25 pcs50 pcs
100 pcs250 pcs500 pcs
Data sheet
Tolerance:±5%
Temperature Coefficient:±300ppm/°C
Supplier Device Package:Axial
Size / Dimension:0.256" Dia x 0.689" L (6.50mm x 17.50mm)
Series:EP, Neohm
Resistance:47 Ohms
Power (Watts):3W
Packaging:Cut Tape (CT)
Package / Case:Axial
Other Names:A129451CT
Operating Temperature:-55°C ~ 155°C
Number of Terminations:2
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Manufacturer Standard Lead Time:18 Weeks
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Height - Seated (Max):-
Features:Flame Retardant Coating, Pulse Withstanding, Safety
Failure Rate:-
Detailed Description:47 Ohms ±5% 3W Through Hole Resistor Axial Flame Retardant Coating, Pulse Withstanding, Safety Wirewound