EP3SE110F1152C4LN
Intel / Altera
EP3SE110F1152C4LN
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy EP3SE110F1152C4LN with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. EP3SE110F1152C4LN
Manufacturer Intel / Altera
Description FPGA Stratix III E Family 1075000 Cells 450MHz 65nm Technology 0.9V/1.1V 1152-Pin F-BGA
Lead Free Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant
In stock 217 pcs
Reference Price
(In US Dollars)
24 pcs
Data sheet
Voltage - Supply:0.86 V ~ 1.15 V
Total RAM Bits:8936448
Supplier Device Package:1152-FBGA (35x35)
Series:Stratix® III E
Package / Case:1152-BBGA, FCBGA
Operating Temperature:0°C ~ 85°C (TJ)