EO1804PPAS
Carlo Gavazzi
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy EO1804PPAS with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy EO1804PPAS with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | EO1804PPAS |
|---|---|
| Manufacturer | Carlo Gavazzi |
| Description | SENS PHOTO M18 PNP NO/NC |
| Lead Free Status / RoHS Status | RoHS Compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | 1 pcs | ||||
|---|---|---|---|---|---|
| $127.00 | |||||
Specifications
Data sheet
| Voltage - Supply: | 10 V ~ 40 V |
|---|---|
| Series: | - |
| Sensing Method: | Reflective, Diffuse |
| Sensing Distance: | 15.748" (400mm) |
| RoHS Status: | RoHS Compliant |
| Response Time: | 3.2ms, 5ms |
| Output Configuration: | PNP |
| Other Names: | 1864-1001 |
| Operating Temperature: | -20°C ~ 60°C |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | Not Applicable |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 3 Weeks |
| Light Source: | Infrared (880nm) |
| Ingress Protection: | IP67 |
| Connection Method: | Cable |
| Cable Length: | 78.740" (2000.00mm) |
| Adjustment Type: | Adjustable, 270° Turn Potentiometer |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply EO1804PPAS, use the request quote form to request EO1804PPAS pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number EO1804PPAS.The price and lead time for EO1804PPAS depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# EO1804PPAS.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation

