ENW-89849AZKF
Panasonic
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy ENW-89849AZKF with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy ENW-89849AZKF with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | ENW-89849AZKF |
|---|---|
| Manufacturer | Panasonic |
| Description | BEACON ETU, WITH CONNECTOR |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | 150 pcs | 300 pcs | |||
|---|---|---|---|---|---|
| $16.013 | $15.225 | ||||
Specifications
Data sheet
| Voltage - Supply: | 2.35 V ~ 3.3 V |
|---|---|
| Utilized IC / Part: | - |
| Series: | - |
| Serial Interfaces: | - |
| Sensitivity: | -93dBm |
| RF Family/Standard: | Bluetooth |
| Protocol: | Bluetooth v4.0 Dual Mode |
| Power - Output: | 0dBm |
| Packaging: | Tape & Reel (TR) |
| Package / Case: | Module |
| Other Names: | P19098TR PAN1740 BEACON ETU |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 85°C |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Modulation: | - |
| Memory Size: | - |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 17 Weeks |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Frequency: | 2.4GHz |
| Data Rate: | - |
| Current - Transmitting: | 4.9mA |
| Current - Receiving: | 4.9mA |
| Antenna Type: | Integrated, Chip |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply ENW-89849AZKF, use the request quote form to request ENW-89849AZKF pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number ENW-89849AZKF.The price and lead time for ENW-89849AZKF depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# ENW-89849AZKF.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation

