ENTUBE Z (5000V 1V)
Verivolt
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy ENTUBE Z (5000V 1V) with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy ENTUBE Z (5000V 1V) with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | ENTUBE Z (5000V 1V) |
|---|---|
| Manufacturer | Verivolt |
| Description | VOLT DIVIDER 5KV IN 1V OUT L-L |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | 1 pcs | ||||
|---|---|---|---|---|---|
| $459.90 | |||||
Specifications
Data sheet
| Voltage - Supply: | - |
|---|---|
| Type: | Voltage Transducer |
| Termination Style: | BNC, SHV |
| Series: | Entube Z |
| Response Time: | 8ns |
| Output: | ±1V |
| Other Names: | ENTUBE Z (5000V 1V)-ND ENTUBEZ(5000V1V) |
| Operating Temperature: | -25°C ~ 70°C |
| Mounting Type: | - |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 4 Weeks |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Input Range: | ±5000V |
| Accuracy: | ±0.2% |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply ENTUBE Z (5000V 1V), use the request quote form to request ENTUBE Z (5000V 1V) pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number ENTUBE Z (5000V 1V).The price and lead time for ENTUBE Z (5000V 1V) depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# ENTUBE Z (5000V 1V).We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation
