ENTUBE TE (50V 10V)
Verivolt
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy ENTUBE TE (50V 10V) with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy ENTUBE TE (50V 10V) with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | ENTUBE TE (50V 10V) |
|---|---|
| Manufacturer | Verivolt |
| Description | VOLT DIVIDER 3PH 50V 10V OUT |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | 1 pcs | 10 pcs | |||
|---|---|---|---|---|---|
| $465.38 | $449.863 | ||||
Specifications
Data sheet
| Voltage - Supply: | - |
|---|---|
| Type: | Voltage Transducer |
| Termination Style: | RJ45, Spring Terminal |
| Series: | Entube TE |
| Response Time: | - |
| Output: | ±10V |
| Other Names: | 1780-1071 |
| Operating Temperature: | -25°C ~ 70°C |
| Mounting Type: | DIN Rail |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 4 Weeks |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Input Range: | ±50V |
| Accuracy: | ±0.2% |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply ENTUBE TE (50V 10V), use the request quote form to request ENTUBE TE (50V 10V) pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number ENTUBE TE (50V 10V).The price and lead time for ENTUBE TE (50V 10V) depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# ENTUBE TE (50V 10V).We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation
