ENTUBE SE STD (3000V 5V)
Verivolt
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy ENTUBE SE STD (3000V 5V) with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy ENTUBE SE STD (3000V 5V) with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | ENTUBE SE STD (3000V 5V) |
|---|---|
| Manufacturer | Verivolt |
| Description | VOLTAGE DIVIDER 3KV IN 5V OUT |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | 1 pcs | ||||
|---|---|---|---|---|---|
| $252.00 | |||||
Specifications
Data sheet
| Voltage - Supply: | - |
|---|---|
| Type: | Voltage Transducer |
| Termination Style: | BNC, SHV |
| Series: | Entube SE |
| Response Time: | - |
| Output: | ±5V |
| Other Names: | ENTUBE SE STD (3000V 5V)-ND ENTUBESESTD(3000V5V) |
| Operating Temperature: | -25°C ~ 70°C |
| Mounting Type: | - |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 4 Weeks |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Input Range: | ±3000V |
| Accuracy: | ±0.2% |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply ENTUBE SE STD (3000V 5V), use the request quote form to request ENTUBE SE STD (3000V 5V) pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number ENTUBE SE STD (3000V 5V).The price and lead time for ENTUBE SE STD (3000V 5V) depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# ENTUBE SE STD (3000V 5V).We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation
