ENTUBE DE (1000V 10V)
Verivolt
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy ENTUBE DE (1000V 10V) with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy ENTUBE DE (1000V 10V) with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | ENTUBE DE (1000V 10V) |
|---|---|
| Manufacturer | Verivolt |
| Description | MONITOR VOLT HIBAND 1000V IN 10V |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | 1 pcs | 10 pcs | 25 pcs | ||
|---|---|---|---|---|---|
| $306.60 | $296.38 | $275.94 | |||
Specifications
Data sheet
| Voltage - Supply: | - |
|---|---|
| Type: | Voltage Transducer |
| Termination Style: | Spring Terminal |
| Series: | Entube DE |
| Response Time: | - |
| Output: | ±10V |
| Other Names: | 1780-1140 |
| Operating Temperature: | -25°C ~ 70°C |
| Mounting Type: | DIN Rail |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 4 Weeks |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Input Range: | ±1000V |
| Accuracy: | ±0.2% |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply ENTUBE DE (1000V 10V), use the request quote form to request ENTUBE DE (1000V 10V) pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number ENTUBE DE (1000V 10V).The price and lead time for ENTUBE DE (1000V 10V) depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# ENTUBE DE (1000V 10V).We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation
