EN4DSC36328GY
Hammond Manufacturing
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy EN4DSC36328GY with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy EN4DSC36328GY with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | EN4DSC36328GY |
|---|---|
| Manufacturer | Hammond Manufacturing |
| Description | BOX STEEL GRAY 36"L X 32"W |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | 1 pcs | ||||
|---|---|---|---|---|---|
| $515.72 | |||||
Specifications
Data sheet
| Weight: | 200 lbs (90.7kg) |
|---|---|
| Thickness: | 14 Gauge |
| Size / Dimension: | 36.000" L x 32.000" W (914.40mm x 812.80mm) |
| Shipping Info: | Drop shipped from the Manufacturer's Warehouse |
| Series: | Eclipse |
| Ratings: | IP66, JIC EGP-1-1967, NEMA 3R,4,12,13, UL-508 |
| Material Flammability Rating: | - |
| Material: | Metal, Steel |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 4 Weeks |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Height: | 8.000" (203.20mm) |
| Features: | - |
| Detailed Description: | Box Metal, Steel Gray Hinged Door, Lid 36.000" L x 32.000" W (914.40mm x 812.80mm) X 8.000" (203.20mm) |
| Design: | Hinged Door, Lid |
| Container Type: | Box |
| Color: | Gray |
| Area (L x W): | 1152 in² (7432 cm²) |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply EN4DSC36328GY, use the request quote form to request EN4DSC36328GY pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number EN4DSC36328GY.The price and lead time for EN4DSC36328GY depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# EN4DSC36328GY.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation

