EMZE160ADA220ME73G
Nippon Chemi-Con
EMZE160ADA220ME73G
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy EMZE160ADA220ME73G with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. EMZE160ADA220ME73G
Manufacturer Nippon Chemi-Con
Description CAP ALUM 22UF 20% 16V SMD
(In US Dollars)
1000 pcs
Data sheet
Voltage - Rated:16V
Tolerance:±20%
Surface Mount Land Size:0.209" L x 0.209" W (5.30mm x 5.30mm)
Size / Dimension:0.197" Dia (5.00mm)
Series:Alchip™- MZE
Ripple Current @ Low Frequency:38mA @ 120Hz
Ripple Current @ High Frequency:95mA @ 100kHz
Ratings:-
Polarization:Polar
Packaging:Tape & Reel (TR)
Package / Case:Radial, Can - SMD
Operating Temperature:-25°C ~ 105°C
Mounting Type:Surface Mount
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Manufacturer Standard Lead Time:16 Weeks
Lifetime @ Temp.:7000 Hrs @ 105°C
Lead Spacing:-
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Impedance:2.2 Ohms
Height - Seated (Max):0.287" (7.30mm)
ESR (Equivalent Series Resistance):-
Detailed Description:22µF 16V Aluminum Electrolytic Capacitors Radial, Can - SMD 7000 Hrs @ 105°C
Capacitance:22µF