EMZ6.8NTL
LAPIS Semiconductor
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy EMZ6.8NTL with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy EMZ6.8NTL with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | EMZ6.8NTL |
|---|---|
| Manufacturer | ROHM |
| Description | Diode Zener Dual Common Anode 6.805V 5% 150mW 3-Pin EMD T/R |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | 10 pcs | 100 pcs | 1000 pcs | 10000 pcs | |
|---|---|---|---|---|---|
| $0.172 | $0.155 | $0.14 | $0.137 | ||
Specifications
Data sheet
| Voltage - Zener (Nom) (Vz): | 6.8V |
|---|---|
| Tolerance: | - |
| Supplier Device Package: | EMD3 |
| Series: | - |
| Power - Max: | 150mW |
| Packaging: | Cut Tape (CT) |
| Package / Case: | SC-75, SOT-416 |
| Other Names: | EMZ6.8NTLCT |
| Operating Temperature: | - |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 40 Weeks |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Impedance (Max) (Zzt): | 40 Ohms |
| Detailed Description: | Zener Diode Array 1 Pair Common Anode 6.8V 150mW EMD3 |
| Current - Reverse Leakage @ Vr: | 500nA @ 3.5V |
| Configuration: | 1 Pair Common Anode |
| Base Part Number: | EMZ6V8 |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply EMZ6.8NTL, use the request quote form to request EMZ6.8NTL pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number EMZ6.8NTL.The price and lead time for EMZ6.8NTL depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# EMZ6.8NTL.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation
