EMVY6R3ADA471MHA0G
Nippon Chemi-Con
EMVY6R3ADA471MHA0G
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy EMVY6R3ADA471MHA0G with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. EMVY6R3ADA471MHA0G
Manufacturer Nippon Chemi-Con
Description CAP ALUM 470UF 20% 6.3V SMD
(In US Dollars)
500 pcs
Data sheet
Voltage - Rated:6.3V
Tolerance:±20%
Surface Mount Land Size:0.327" L x 0.327" W (8.30mm x 8.30mm)
Size / Dimension:0.315" Dia (8.00mm)
Series:Alchip™- MVY
Ripple Current @ Low Frequency:225mA @ 120Hz
Ripple Current @ High Frequency:450mA @ 100kHz
Ratings:-
Polarization:Polar
Packaging:Tape & Reel (TR)
Package / Case:Radial, Can - SMD
Other Names:565-2413-2
Operating Temperature:-55°C ~ 105°C
Mounting Type:Surface Mount
Manufacturer Standard Lead Time:16 Weeks
Lifetime @ Temp.:2000 Hrs @ 105°C
Lead Spacing:-
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Impedance:300 mOhms
Height - Seated (Max):0.394" (10.00mm)
ESR (Equivalent Series Resistance):-
Detailed Description:470µF 6.3V Aluminum Electrolytic Capacitors Radial, Can - SMD 2000 Hrs @ 105°C
Capacitance:470µF