EMVH630ADA100MF80G
Nippon Chemi-Con
EMVH630ADA100MF80G
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy EMVH630ADA100MF80G with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. EMVH630ADA100MF80G
Manufacturer Nippon Chemi-Con
Description CAP ALUM 10UF 20% 63V SMD
(In US Dollars)
900 pcs1800 pcs2700 pcs4500 pcs
9000 pcs22500 pcs45000 pcs
Data sheet
Voltage - Rated:63V
Tolerance:±20%
Surface Mount Land Size:0.260" L x 0.260" W (6.60mm x 6.60mm)
Size / Dimension:0.248" Dia (6.30mm)
Series:Alchip™- MVH
Ripple Current @ Low Frequency:39.6mA @ 120Hz
Ripple Current @ High Frequency:60mA @ 100kHz
Ratings:-
Polarization:Polar
Packaging:Tape & Reel (TR)
Package / Case:Radial, Can - SMD
Other Names:565-2332-2
Operating Temperature:-40°C ~ 125°C
Mounting Type:Surface Mount
Manufacturer Standard Lead Time:16 Weeks
Lifetime @ Temp.:1000 Hrs @ 125°C
Lead Spacing:-
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Height - Seated (Max):0.303" (7.70mm)
ESR (Equivalent Series Resistance):2000 mOhm @ 100kHz
Detailed Description:10µF 63V Aluminum Electrolytic Capacitors Radial, Can - SMD 2000 mOhm @ 100kHz 1000 Hrs @ 125°C
Capacitance:10µF