EMVE250ADA221MHA0G
Nippon Chemi-Con
EMVE250ADA221MHA0G
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy EMVE250ADA221MHA0G with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. EMVE250ADA221MHA0G
Manufacturer Nippon Chemi-Con
Description CAP ALUM 220UF 20% 25V SMD
(In US Dollars)
1 pcs10 pcs100 pcs
Data sheet
Voltage - Rated:25V
Tolerance:±20%
Surface Mount Land Size:0.327" L x 0.327" W (8.30mm x 8.30mm)
Size / Dimension:0.315" Dia (8.00mm)
Series:Alchip™- MVE
Ripple Current @ Low Frequency:320mA @ 120Hz
Ratings:-
Polarization:Polar
Packaging:Original-Reel®
Package / Case:Radial, Can - SMD
Other Names:565-2222-6
Operating Temperature:-40°C ~ 105°C
Mounting Type:Surface Mount
Manufacturer Standard Lead Time:16 Weeks
Lifetime @ Temp.:2000 Hrs @ 105°C
Lead Spacing:-
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Height - Seated (Max):0.394" (10.00mm)
ESR (Equivalent Series Resistance):-
Detailed Description:220µF 25V Aluminum Electrolytic Capacitors Radial, Can - SMD 2000 Hrs @ 105°C
Capacitance:220µF