EMVE201ARA220MKG5S
Buy EMVE201ARA220MKG5S with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. EMVE201ARA220MKG5S
Manufacturer Nippon Chemi-Con
Description CAP ALUM 22UF 20% 200V SMD
(In US Dollars)
200 pcs
Data sheet
Voltage - Rated:200V
Tolerance:±20%
Surface Mount Land Size:0.512" L x 0.512" W (13.00mm x 13.00mm)
Size / Dimension:0.492" Dia (12.50mm)
Series:Alchip™- MVE
Ripple Current @ Low Frequency:110mA @ 120Hz
Package / Case:Radial, Can - SMD
Operating Temperature:-40°C ~ 105°C
Mounting Type:Surface Mount
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Manufacturer Standard Lead Time:16 Weeks
Lifetime @ Temp.:2000 Hrs @ 105°C
Lead Spacing:-
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Height - Seated (Max):0.650" (16.50mm)
ESR (Equivalent Series Resistance):-
Detailed Description:22µF 200V Aluminum Electrolytic Capacitors Radial, Can - SMD 2000 Hrs @ 105°C
Capacitance:22µF