EMVE100ARA222MKG5S
Nippon Chemi-Con
EMVE100ARA222MKG5S
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy EMVE100ARA222MKG5S with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. EMVE100ARA222MKG5S
Manufacturer Nippon Chemi-Con
Description CAP ALUM 2200UF 20% 10V SMD
(In US Dollars)
200 pcs
Data sheet
Voltage - Rated:10V
Tolerance:±20%
Surface Mount Land Size:0.512" L x 0.512" W (13.00mm x 13.00mm)
Size / Dimension:0.492" Dia (12.50mm)
Series:Alchip™- MVE
Ripple Current @ Low Frequency:750mA @ 120Hz
Ratings:-
Polarization:Polar
Packaging:Tape & Reel (TR)
Package / Case:Radial, Can - SMD
Other Names:565-2194-2
EMVE100ADA222MKG5S
Operating Temperature:-40°C ~ 105°C
Mounting Type:Surface Mount
Manufacturer Standard Lead Time:16 Weeks
Lifetime @ Temp.:2000 Hrs @ 105°C
Lead Spacing:-
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Height - Seated (Max):0.630" (16.00mm)
ESR (Equivalent Series Resistance):-
Detailed Description:2200µF 10V Aluminum Electrolytic Capacitors Radial, Can - SMD 2000 Hrs @ 105°C
Capacitance:2200µF