EMSA120150-P5P-SZ
CUI, Inc.
EMSA120150-P5P-SZ
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy EMSA120150-P5P-SZ with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. EMSA120150-P5P-SZ
Manufacturer CUI, Inc.
Description AC/DC WALL MOUNT ADAPTER 12V 18W
(In US Dollars)
Get a Quote
Data sheet
Weight:0.525 lb (238.14g)
Voltage - Output:12V
Voltage - Input:90 ~ 264 VAC
Size / Dimension:2.91" L x 1.71" W x 1.39" H (74.0mm x 43.5mm x 35.3mm)
Series:EMSA (18W)
Region Utilized:International
Power (Watts):18W
Polarization:Positive Center
Output Connector:Barrel Plug, 2.1mm I.D. x 5.5mm O.D. x 9.5mm
Other Names:036-2998R
EMSA120150P5PSZ
T1091-P5P
Operating Temperature:0°C ~ 40°C
No Load Power Consumption:300mW (Max)
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Input Type:Multi-Blade (Included)
Input Connector:Multi-Blade
Form:Wall Mount
Efficiency:Level V
Detailed Description:12V 18W AC/DC External Wall Mount Adapter Multi-Blade (Included) Input
Current - Output (Max):1.5A
Cord Length:60.2" (1.53m)