EMS120125-P2P-SZ
CUI, Inc.
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy EMS120125-P2P-SZ with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy EMS120125-P2P-SZ with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | EMS120125-P2P-SZ |
|---|---|
| Manufacturer | CUI, Inc. |
| Description | AC/DC WALL MOUNT ADAPTER 12V 15W |
| Lead Free Status / RoHS Status | Not applicable / Not applicable |
| Reference Price (In US Dollars) | Get a Quote | ||||
Specifications
Data sheet
| Weight: | - |
|---|---|
| Voltage - Output: | 12V |
| Voltage - Input: | 90 ~ 255 VAC |
| Size / Dimension: | 2.91" L x 1.71" W x 1.34" H (74.0mm x 43.5mm x 34.0mm) |
| Series: | EMS Multi-Blade (15W) |
| Region Utilized: | International |
| Power (Watts): | 15W |
| Polarization: | Positive Tip, Negative Sleeve |
| Output Connector: | Phono Plug, 2.5mm O.D. x 14.5mm |
| Other Names: | EMS120125P2PSZ Q3283575 |
| Operating Temperature: | 0°C ~ 40°C |
| No Load Power Consumption: | 300mW (Max) |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Not applicable / Not applicable |
| Input Type: | Multi-Blade (Included) |
| Input Connector: | Multi-Blade |
| Form: | Wall Mount |
| Efficiency: | Level IV |
| Detailed Description: | 12V 15W AC/DC External Wall Mount Adapter Multi-Blade (Included) Input |
| Current - Output (Max): | 1.25A |
| Cord Length: | 72" (1.83m) |
| Approvals: | CB, CE |
| Applications: | ITE (Commercial) |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply EMS120125-P2P-SZ, use the request quote form to request EMS120125-P2P-SZ pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number EMS120125-P2P-SZ.The price and lead time for EMS120125-P2P-SZ depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# EMS120125-P2P-SZ.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation
