EMLE350ADA221MJA0G
Nippon Chemi-Con
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy EMLE350ADA221MJA0G with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. EMLE350ADA221MJA0G
Manufacturer Nippon Chemi-Con
Description CAP ALUM 220UF 20% 35V SMD
(In US Dollars)
500 pcs
Data sheet
Voltage - Rated:35V
Tolerance:±20%
Surface Mount Land Size:0.406" L x 0.406" W (10.30mm x 10.30mm)
Size / Dimension:0.394" Dia (10.00mm)
Series:Alchip™- MLE
Ripple Current @ Low Frequency:216mA @ 120Hz
Ripple Current @ High Frequency:233.28mA @ 100kHz
Ratings:-
Polarization:Polar
Packaging:Tape & Reel (TR)
Package / Case:Radial, Can - SMD
Operating Temperature:-25°C ~ 105°C
Mounting Type:Surface Mount
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Manufacturer Standard Lead Time:16 Weeks
Lifetime @ Temp.:8000 Hrs @ 105°C
Lead Spacing:-
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Height - Seated (Max):0.406" (10.30mm)
ESR (Equivalent Series Resistance):-
Detailed Description:220µF 35V Aluminum Electrolytic Capacitors Radial, Can - SMD 8000 Hrs @ 105°C
Capacitance:220µF