EMK325BJ226MM-TR
Taiyo Yuden
EMK325BJ226MM-TR
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy EMK325BJ226MM-TR with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. EMK325BJ226MM-TR
Manufacturer Taiyo Yuden
Description CAP CER 22UF 16V X5R 1210
(In US Dollars)
500 pcs
Data sheet
Voltage - Rated:16V
Tolerance:±20%
Thickness (Max):0.106" (2.70mm)
Temperature Coefficient:X5R
Size / Dimension:0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Series:M
Ratings:-
Packaging:Tape & Reel (TR)
Package / Case:1210 (3225 Metric)
Other Names:587-1435-2
Operating Temperature:-55°C ~ 85°C
Mounting Type:Surface Mount, MLCC
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Lead Style:-
Lead Spacing:-
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Height - Seated (Max):-
Features:-
Detailed Description:22µF ±20% 16V Ceramic Capacitor X5R 1210 (3225 Metric)
Capacitance:22µF