EMK316BJ106ML-T
Taiyo Yuden
EMK316BJ106ML-T
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy EMK316BJ106ML-T with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. EMK316BJ106ML-T
Manufacturer Taiyo Yuden
Description CAP CER 10UF 16V X5R 1206
(In US Dollars)
2000 pcs
Data sheet
Voltage - Rated:16V
Tolerance:±20%
Thickness (Max):0.071" (1.80mm)
Temperature Coefficient:X5R
Size / Dimension:0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Series:M
Ratings:-
Packaging:Tape & Reel (TR)
Package / Case:1206 (3216 Metric)
Other Names:587-2253-2
CE EMK316 BJ106ML-T
EMK316BJ106ML-T-ND
EMK316BJ106MLT
Operating Temperature:-55°C ~ 85°C
Mounting Type:Surface Mount, MLCC
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Lead Style:-
Lead Spacing:-
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Height - Seated (Max):-
Features:-
Detailed Description:10µF ±20% 16V Ceramic Capacitor X5R 1206 (3216 Metric)
Capacitance:10µF