EMK316ABJ226ML-T
Taiyo Yuden
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy EMK316ABJ226ML-T with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy EMK316ABJ226ML-T with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | EMK316ABJ226ML-T |
|---|---|
| Manufacturer | Taiyo Yuden |
| Description | Multilayer Ceramic Capacitors (High dielectric type), 16V, 22 uF, ± 20 %, 1206, X5R, RoHS |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | 10 pcs | 100 pcs | 1000 pcs | 10000 pcs | |
|---|---|---|---|---|---|
| $0.115 | $0.104 | $0.094 | $0.091 | ||
Specifications
Data sheet
| Voltage - Rated: | 16V |
|---|---|
| Tolerance: | ±20% |
| Thickness (Max): | 0.071" (1.80mm) |
| Temperature Coefficient: | X5R |
| Size / Dimension: | 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm) |
| Series: | M |
| Ratings: | - |
| Packaging: | Tape & Reel (TR) |
| Package / Case: | 1206 (3216 Metric) |
| Other Names: | 587-3328-2 CE EMK316ABJ226ML-T EMK316ABJ226MLT |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 85°C |
| Mounting Type: | Surface Mount, MLCC |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Lead Style: | - |
| Lead Spacing: | - |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Height - Seated (Max): | - |
| Features: | - |
| Detailed Description: | 22µF ±20% 16V Ceramic Capacitor X5R 1206 (3216 Metric) |
| Capacitance: | 22µF |
| Applications: | General Purpose |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply EMK316ABJ226ML-T, use the request quote form to request EMK316ABJ226ML-T pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number EMK316ABJ226ML-T.The price and lead time for EMK316ABJ226ML-T depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# EMK316ABJ226ML-T.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation
