EMIF06-1005MX12Y
STMicroelectronics
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy EMIF06-1005MX12Y with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy EMIF06-1005MX12Y with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | EMIF06-1005MX12Y |
|---|---|
| Manufacturer | STMicroelectronics |
| Description | EMIF06 Series 6-Line 10 V 52 pF SMT ESD Protection EMI Filter QFN-12 |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | 10 pcs | 100 pcs | 1000 pcs | 10000 pcs | |
|---|---|---|---|---|---|
| $0.328 | $0.296 | $0.267 | $0.261 | ||
Specifications
Data sheet
| Voltage - Rated: | - |
|---|---|
| Values: | R = 100 Ohm, C = 45pF |
| Type: | Low Pass |
| Technology: | RC (Pi) |
| Size / Dimension: | 0.118" L x 0.053" W (3.00mm x 1.35mm) |
| Series: | EMIF |
| Resistance - Channel (Ohms): | 100 |
| Packaging: | Cut Tape (CT) |
| Package / Case: | 12-WFDFN Exposed Pad |
| Other Names: | 497-17316-1 |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 150°C |
| Number of Channels: | 1 |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 7 Weeks |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Height: | 0.032" (0.80mm) |
| Filter Order: | 2nd |
| ESD Protection: | Yes |
| Detailed Description: | RC (Pi) EMI Filter 2nd Order Low Pass 1 Channel R = 100 Ohm, C = 45pF 12-WFDFN Exposed Pad |
| Center / Cutoff Frequency: | - |
| Attenuation Value: | -34dB @ 900MHz ~ 1.8GHz |
| Applications: | Data Lines for Mobile Devices |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply EMIF06-1005MX12Y, use the request quote form to request EMIF06-1005MX12Y pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number EMIF06-1005MX12Y.The price and lead time for EMIF06-1005MX12Y depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# EMIF06-1005MX12Y.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation

