EMIF03-SIM02F2
STMicroelectronics
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy EMIF03-SIM02F2 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy EMIF03-SIM02F2 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | EMIF03-SIM02F2 |
|---|---|
| Manufacturer | STMicroelectronics |
| Description | EMI Filter Circuits 3-line EMI filter and ESD protection for SIM card interfaces |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | 10 pcs | 100 pcs | 1000 pcs | 10000 pcs | |
|---|---|---|---|---|---|
| $0.408 | $0.368 | $0.332 | $0.325 | ||
Specifications
Data sheet
| Voltage - Rated: | - |
|---|---|
| Values: | R = 57 Ohms (Total), C = 20pF |
| Type: | Low Pass |
| Technology: | RC (Pi) |
| Size / Dimension: | 0.055" L x 0.055" W (1.39mm x 1.39mm) |
| Series: | EMIF |
| Resistance - Channel (Ohms): | - |
| Package / Case: | 8-WFBGA, FCBGA |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 85°C |
| Number of Channels: | 3 |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Height: | 0.028" (0.72mm) |
| Filter Order: | 2nd |
| ESD Protection: | Yes |
| Detailed Description: | RC (Pi) EMI Filter 2nd Order Low Pass 3 Channel R = 57 Ohms (Total), C = 20pF 8-WFBGA, FCBGA |
| Center / Cutoff Frequency: | - |
| Attenuation Value: | - |
| Applications: | Data Lines for Mobile Devices |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply EMIF03-SIM02F2, use the request quote form to request EMIF03-SIM02F2 pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number EMIF03-SIM02F2.The price and lead time for EMIF03-SIM02F2 depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# EMIF03-SIM02F2.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation
