ELXY630ETD470MJC5S
Buy ELXY630ETD470MJC5S with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. ELXY630ETD470MJC5S
Manufacturer Nippon Chemi-Con
Description CAP ALUM 47UF 20% 63V RADIAL
(In US Dollars)
800 pcs
Data sheet
Voltage - Rated:63V
Tolerance:±20%
Surface Mount Land Size:-
Size / Dimension:0.394" Dia (10.00mm)
Series:LXY
Ratings:AEC-Q200
Polarization:Polar
Packaging:Tape & Reel (TR)
Package / Case:Radial, Can
Operating Temperature:-55°C ~ 105°C
Manufacturer Standard Lead Time:16 Weeks
Lifetime @ Temp.:-
Lead Spacing:0.197" (5.00mm)
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Height - Seated (Max):0.551" (14.00mm)
ESR (Equivalent Series Resistance):-
Detailed Description:47µF 63V Aluminum Electrolytic Capacitors Radial, Can
Capacitance:47µF