ELXY100ELL681MH20D
Nippon Chemi-Con
ELXY100ELL681MH20D
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy ELXY100ELL681MH20D with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. ELXY100ELL681MH20D
Manufacturer Nippon Chemi-Con
Description CAP ALUM 680UF 20% 10V RADIAL
(In US Dollars)
1000 pcs
Data sheet
Voltage - Rated:10V
Tolerance:±20%
Surface Mount Land Size:-
Size / Dimension:0.315" Dia (8.00mm)
Series:LXY
Ripple Current @ Low Frequency:444mA @ 120Hz
Ripple Current @ High Frequency:740mA @ 100kHz
Package / Case:Radial, Can
Other Names:565-1754
Operating Temperature:-55°C ~ 105°C
Mounting Type:Through Hole
Manufacturer Standard Lead Time:16 Weeks
Lifetime @ Temp.:3000 Hrs @ 105°C
Lead Spacing:0.138" (3.50mm)
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Impedance:95 mOhms
Height - Seated (Max):0.846" (21.50mm)
ESR (Equivalent Series Resistance):-
Detailed Description:680µF 10V Aluminum Electrolytic Capacitors Radial, Can 3000 Hrs @ 105°C
Capacitance:680µF