ELXY100ELL221MF15D
Nippon Chemi-Con
ELXY100ELL221MF15D
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy ELXY100ELL221MF15D with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. ELXY100ELL221MF15D
Manufacturer Nippon Chemi-Con
Description CAP ALUM 220UF 20% 10V RADIAL
(In US Dollars)
1 pcs10 pcs100 pcs500 pcs
1000 pcs2500 pcs5000 pcs
Data sheet
Voltage - Rated:10V
Tolerance:±20%
Surface Mount Land Size:-
Size / Dimension:0.248" Dia (6.30mm)
Series:LXY
Ripple Current @ Low Frequency:195mA @ 120Hz
Ripple Current @ High Frequency:390mA @ 100kHz
Ratings:AEC-Q200
Polarization:Polar
Packaging:Bulk
Package / Case:Radial, Can
Other Names:565-1749
Operating Temperature:-55°C ~ 105°C
Mounting Type:Through Hole
Moisture Sensitivity Level (MSL):Not Applicable
Manufacturer Standard Lead Time:16 Weeks
Lifetime @ Temp.:2000 Hrs @ 105°C
Lead Spacing:0.098" (2.50mm)
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Impedance:250 mOhms
Height - Seated (Max):0.650" (16.50mm)
ESR (Equivalent Series Resistance):-
Detailed Description:220µF 10V Aluminum Electrolytic Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 105°C
Capacitance:220µF