ELXG800VND682MA50T
Nippon Chemi-Con
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy ELXG800VND682MA50T with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. ELXG800VND682MA50T
Manufacturer Nippon Chemi-Con
Description CAP ALUM 6800UF 20% 80V SNAP
(In US Dollars)
200 pcs
Data sheet
Voltage - Rated:80V
Tolerance:±20%
Surface Mount Land Size:-
Size / Dimension:1.378" Dia (35.00mm)
Series:LXG
Ratings:-
Polarization:Polar
Packaging:Bulk
Package / Case:Radial, Can - Snap-In - 4 Lead
Operating Temperature:-40°C ~ 105°C
Mounting Type:Through Hole
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Manufacturer Standard Lead Time:16 Weeks
Lifetime @ Temp.:5000 Hrs @ 105°C
Lead Spacing:0.886" (22.50mm)
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Height - Seated (Max):2.047" (52.00mm)
ESR (Equivalent Series Resistance):-
Detailed Description:6800µF 80V Aluminum Electrolytic Capacitors Radial, Can - Snap-In - 4 Lead 5000 Hrs @ 105°C
Capacitance:6800µF