ELL-6GM1R8N
Panasonic
ELL-6GM1R8N
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy ELL-6GM1R8N with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. ELL-6GM1R8N
Manufacturer Panasonic
Description FIXED IND 1.8UH 1.9A 28 MOHM SMD
(In US Dollars)
Get a Quote
Data sheet
Type:Wirewound
Tolerance:±30%
Supplier Device Package:-
Size / Dimension:0.236" L x 0.236" W (6.00mm x 6.00mm)
Shielding:Shielded
Series:M
Ratings:-
Q @ Freq:-
Packaging:Tape & Reel (TR)
Package / Case:Nonstandard
Other Names:ELL6GM1R8N
PCD1674TR
Operating Temperature:-
Mounting Type:Surface Mount
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Material - Core:-
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Inductance Frequency - Test:100kHz
Inductance:1.8µH
Height - Seated (Max):0.063" (1.60mm)
Frequency - Self Resonant:-
Detailed Description:1.8µH Shielded Wirewound Inductor 1.9A 28 mOhm Nonstandard
DC Resistance (DCR):28 mOhm
Current Rating:1.9A