ELL-4GM3R6N
Panasonic
ELL-4GM3R6N
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy ELL-4GM3R6N with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. ELL-4GM3R6N
Manufacturer Panasonic
Description FIXED IND 3.6UH 950MA 100 MOHM
Lead Free Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant
In stock 808 pcs
Reference Price
(In US Dollars)
1 pcs10 pcs100 pcs500 pcs
Data sheet
Type:Wirewound
Tolerance:±30%
Supplier Device Package:-
Size / Dimension:0.150" L x 0.150" W (3.80mm x 3.80mm)
Shielding:Shielded
Series:M
Ratings:-
Q @ Freq:-
Packaging:Cut Tape (CT)
Package / Case:Nonstandard
Other Names:PCD2062CT
Operating Temperature:-
Mounting Type:Surface Mount
Moisture Sensitivity Level (MSL):2 (1 Year)
Material - Core:-
Inductance Frequency - Test:100kHz
Inductance:3.6µH
Height - Seated (Max):0.059" (1.50mm)
Frequency - Self Resonant:-
Detailed Description:3.6µH Shielded Wirewound Inductor 950mA 100 mOhm Nonstandard
DC Resistance (DCR):100 mOhm
Current Rating:950mA