ELK-EV300FF
Panasonic
ELK-EV300FF
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy ELK-EV300FF with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. ELK-EV300FF
Manufacturer Panasonic
Description FILTER LC(T) 30PF ESD SMD
(In US Dollars)
2000 pcs4000 pcs6000 pcs10000 pcs
Data sheet
Voltage - Rated:27V
Values:C = 30pF
Type:Low Pass
Technology:LC (T-Type)
Size / Dimension:0.126" L x 0.071" W (3.20mm x 1.80mm)
Series:ELKEV
Resistance - Channel (Ohms):-
Packaging:Tape & Reel (TR)
Package / Case:1207 (3218 Metric), 3 PC Pad
Other Names:ELKEV300FF
P13171TR
Operating Temperature:-20°C ~ 85°C
Number of Channels:1
Mounting Type:Surface Mount
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Manufacturer Standard Lead Time:19 Weeks
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Height:0.087" (2.20mm)
Filter Order:3rd
ESD Protection:Yes
Detailed Description:LC (T-Type) EMI Filter 3rd Order Low Pass 1 Channel C = 30pF 2A 1207 (3218 Metric), 3 PC Pad
Current:2A
Center / Cutoff Frequency:200MHz (Cutoff)
Attenuation Value:15dB @ 450MHz ~ 1GHz