ELK-E101FA
Panasonic
ELK-E101FA
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy ELK-E101FA with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. ELK-E101FA
Manufacturer Panasonic
Description FILTER LC(T) 100PF 50MHZ SMD
(In US Dollars)
1 pcs10 pcs25 pcs50 pcs
100 pcs250 pcs500 pcs1000 pcs
Data sheet
Voltage - Rated:50V
Values:C = 100pF
Type:Low Pass
Technology:LC (T-Type)
Size / Dimension:0.126" L x 0.071" W (3.20mm x 1.80mm)
Series:ELKE
Resistance - Channel (Ohms):-
Packaging:Cut Tape (CT)
Package / Case:1207 (3218 Metric), 3 PC Pad
Other Names:P9873CT
Operating Temperature:-40°C ~ 85°C
Number of Channels:1
Mounting Type:Surface Mount
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Manufacturer Standard Lead Time:19 Weeks
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Height:0.087" (2.20mm)
Filter Order:3rd
ESD Protection:No
Detailed Description:LC (T-Type) EMI Filter 3rd Order Low Pass 1 Channel C = 100pF 2A 1207 (3218 Metric), 3 PC Pad
Current:2A
Center / Cutoff Frequency:50MHz (Cutoff)