ELJ-PA4R7MF2
Panasonic
ELJ-PA4R7MF2
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy ELJ-PA4R7MF2 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. ELJ-PA4R7MF2
Manufacturer Panasonic
Description FIXED IND 4.7UH 700MA 230 MOHM
(In US Dollars)
Get a Quote
Data sheet
Type:Wirewound
Tolerance:±20%
Supplier Device Package:-
Size / Dimension:0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Shielding:Unshielded
Series:PA2
Ratings:-
Q @ Freq:-
Packaging:Tape & Reel (TR)
Package / Case:1210 (3225 Metric)
Other Names:ELJPA4R7MF2
PCD2336TR
Operating Temperature:-20°C ~ 85°C
Mounting Type:Surface Mount
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Material - Core:Ceramic
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Inductance Frequency - Test:1MHz
Inductance:4.7µH
Height - Seated (Max):0.094" (2.40mm)
Frequency - Self Resonant:35MHz
Detailed Description:4.7µH Unshielded Wirewound Inductor 700mA 230 mOhm 1210 (3225 Metric)
DC Resistance (DCR):230 mOhm
Current Rating:700mA
Current - Saturation:580mA