ELJ-NC22NKF
Panasonic
ELJ-NC22NKF
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy ELJ-NC22NKF with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. ELJ-NC22NKF
Manufacturer Panasonic
Description FIXED IND 22NH 240MA 430 MOHM
(In US Dollars)
Get a Quote
Data sheet
Type:Wirewound
Tolerance:±10%
Supplier Device Package:1008 (2520 Metric)
Size / Dimension:0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Shielding:Unshielded
Series:NC
Ratings:-
Q @ Freq:15 @ 100MHz
Packaging:Original-Reel®
Package / Case:1008 (2520 Metric)
Other Names:PCD1041DKR
Operating Temperature:-20°C ~ 85°C
Mounting Type:Surface Mount
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Material - Core:Non-Magnetic
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Inductance Frequency - Test:100MHz
Inductance:22nH
Height - Seated (Max):0.071" (1.80mm)
Frequency - Self Resonant:1.35GHz
Detailed Description:22nH Unshielded Wirewound Inductor 240mA 430 mOhm Max 1008 (2520 Metric)
DC Resistance (DCR):430 mOhm Max
Current Rating:240mA