ELJ-LA3R3KF
Panasonic
ELJ-LA3R3KF
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy ELJ-LA3R3KF with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. ELJ-LA3R3KF
Manufacturer Panasonic
Description FIXED IND 3.3UH 670MA 240 MOHM
(In US Dollars)
Get a Quote
Data sheet
Type:Wirewound
Tolerance:±10%
Supplier Device Package:-
Size / Dimension:0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Shielding:Unshielded
Series:LA
Ratings:-
Q @ Freq:-
Packaging:Tape & Reel (TR)
Package / Case:1210 (3225 Metric)
Other Names:ELJLA3R3KF
P15210TR
Operating Temperature:-20°C ~ 85°C
Mounting Type:Surface Mount
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Material - Core:Ferrite
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Inductance Frequency - Test:1MHz
Inductance:3.3µH
Height - Seated (Max):0.094" (2.40mm)
Frequency - Self Resonant:-
Detailed Description:3.3µH Unshielded Wirewound Inductor 670mA 240 mOhm 1210 (3225 Metric)
DC Resistance (DCR):240 mOhm
Current Rating:670mA
Current - Saturation:1.2A