ELJ-FB221JF
Panasonic
ELJ-FB221JF
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy ELJ-FB221JF with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. ELJ-FB221JF
Manufacturer Panasonic
Description FIXED IND 220UH 85MA 13 OHM SMD
(In US Dollars)
500 pcs1000 pcs2500 pcs5000 pcs
12500 pcs25000 pcs50000 pcs
Data sheet
Type:Wirewound
Tolerance:±5%
Supplier Device Package:1812
Size / Dimension:0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Shielding:Unshielded
Series:FB
Ratings:-
Q @ Freq:40 @ 796kHz
Packaging:Tape & Reel (TR)
Package / Case:1812 (4532 Metric)
Other Names:ELJFB221JF
PCD1469TR
Operating Temperature:-20°C ~ 85°C
Mounting Type:Surface Mount
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Material - Core:-
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Inductance Frequency - Test:100kHz
Inductance:220µH
Height - Seated (Max):0.134" (3.40mm)
Frequency - Self Resonant:4.5MHz
Detailed Description:220µH Unshielded Wirewound Inductor 85mA 13 Ohm Max 1812 (4532 Metric)
DC Resistance (DCR):13 Ohm Max
Current Rating:85mA