EKZE101ETS331MM20S
Nippon Chemi-Con
EKZE101ETS331MM20S
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy EKZE101ETS331MM20S with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. EKZE101ETS331MM20S
Manufacturer Nippon Chemi-Con
Description CAP ALUM 330UF 20% 100V RADIAL
(In US Dollars)
250 pcs
Data sheet
Voltage - Rated:100V
Tolerance:±20%
Surface Mount Land Size:-
Size / Dimension:0.709" Dia (18.00mm)
Series:KZE
Ripple Current @ Low Frequency:750mA @ 120Hz
Ripple Current @ High Frequency:1.5A @ 100kHz
Ratings:-
Polarization:Polar
Packaging:Tape & Reel (TR)
Package / Case:Radial, Can
Operating Temperature:-40°C ~ 105°C
Mounting Type:Through Hole
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Manufacturer Standard Lead Time:16 Weeks
Lifetime @ Temp.:5000 Hrs @ 105°C
Lead Spacing:0.295" (7.50mm)
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Impedance:45 mOhms
Height - Seated (Max):0.846" (21.50mm)
ESR (Equivalent Series Resistance):-
Detailed Description:330µF 100V Aluminum Electrolytic Capacitors Radial, Can 5000 Hrs @ 105°C
Capacitance:330µF