EKXJ451ELL220MJ35S
Nippon Chemi-Con
EKXJ451ELL220MJ35S
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy EKXJ451ELL220MJ35S with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. EKXJ451ELL220MJ35S
Manufacturer Nippon Chemi-Con
Description CAP ALUM 22UF 20% 450V RADIAL
Data sheet
Voltage - Rated:450V
Tolerance:±20%
Surface Mount Land Size:-
Size / Dimension:0.394" Dia (10.00mm)
Series:KXJ
Ripple Current @ Low Frequency:250mA @ 120Hz
Ripple Current @ High Frequency:625mA @ 100kHz
Package / Case:Radial, Can
Other Names:565-3524
EKXJ451ELL220MJ35S-ND
Operating Temperature:-25°C ~ 105°C
Manufacturer Standard Lead Time:16 Weeks
Lifetime @ Temp.:12000 Hrs @ 105°C
Lead Spacing:0.197" (5.00mm)
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Height - Seated (Max):1.437" (36.50mm)
ESR (Equivalent Series Resistance):-
Detailed Description:22µF 450V Aluminum Electrolytic Capacitors Radial, Can 12000 Hrs @ 105°C
Capacitance:22µF