EKMM3B1VNN820MP25W
Buy EKMM3B1VNN820MP25W with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. EKMM3B1VNN820MP25W
Manufacturer Nippon Chemi-Con
Description CAP ALUM 82UF 20% 315V SNAP
Data sheet
Voltage - Rated:315V
Tolerance:±20%
Surface Mount Land Size:-
Size / Dimension:0.866" Dia (22.00mm)
Series:KMM
Ripple Current @ Low Frequency:640mA @ 120Hz
Ripple Current @ High Frequency:915.2mA @ 50kHz
Package / Case:Radial, Can - Snap-In
Operating Temperature:-25°C ~ 105°C
Manufacturer Standard Lead Time:16 Weeks
Lifetime @ Temp.:3000 Hrs @ 105°C
Lead Spacing:0.394" (10.00mm)
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Height - Seated (Max):1.063" (27.00mm)
ESR (Equivalent Series Resistance):3.032 Ohm @ 120Hz
Detailed Description:82µF 315V Aluminum Electrolytic Capacitors Radial, Can - Snap-In 3.032 Ohm @ 120Hz 3000 Hrs @ 105°C
Capacitance:82µF