EKMH800VSD133MB50T
Nippon Chemi-Con
EKMH800VSD133MB50T
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy EKMH800VSD133MB50T with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. EKMH800VSD133MB50T
Manufacturer Nippon Chemi-Con
Description CAP ALUM 13000UF 20% 80V SNAP
(In US Dollars)
64 pcs
Data sheet
Voltage - Rated:80V
Tolerance:±20%
Surface Mount Land Size:-
Size / Dimension:1.575" Dia (40.00mm)
Series:KMH
Package / Case:Radial, Can - Snap-In
Operating Temperature:-40°C ~ 105°C
Manufacturer Standard Lead Time:16 Weeks
Lifetime @ Temp.:2000 Hrs @ 105°C
Lead Spacing:0.394" (10.00mm)
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Height - Seated (Max):2.047" (52.00mm)
ESR (Equivalent Series Resistance):-
Detailed Description:13000µF 80V Aluminum Electrolytic Capacitors Radial, Can - Snap-In 2000 Hrs @ 105°C
Capacitance:13000µF